Datum: 17.02.2017

Vložil: Nasraná mamka

Titulek: Aktuální info

Jen chci doplnit aktuální info. Prcek onemocněl ve 2 a půl měsících moučnivkou, já to měla na bradavkách. MUDr. doporučila genciánu, kterou jsem ale po přečtení těchto stránek zavrhla. Přítel zajel do Rakouska pro Mycostatin, který obsahuje nystatin. Prcek užíval sirup, já si bradavky mazala mastí. Za nějakých 10 dnů bylo po všem. Zjistila jsem také, že např. v lékárně Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně namíchají nystatinový sirup, ale pouze pokud lékař předepíše recept. Zeptala jsem se své MUDr. zda by mi ho předepsala a ta souhlasila, i když mi tvrdila, že není tak účinný jako genciána. Byla jsem zvědavá a tak jsem ještě googlila a zjistila jsem, že v anglicky mluvících zemích se genciána na moučnivku vůbec nepoužívá, protože se považuje za karcinogenní, a předepisuje se nystatin jako lék první volby. Takže se, milí rodiče, rozhodujte podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, čím chcete své děti léčit ;-) Kdo nemá možnost zajet si pro lék do Rakouska nebo Německa a pediatr nechce nystatin předepsat, může si ho objednat na www.goldpharma.com

Přidat nový příspěvek